{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Prasówki

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w problemowych przypadkach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza historia wiążąca się z braniem kredytów oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów lub garść wiadomości odnośnie zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments