Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Sprzedaż ziemniaków Vineta Darłowo

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kultury kulinarnej nie tylko Nasz, a i wszystkiej północnej części Europy. Z gwarancją ich rozpowszechnienie przydałoby się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w dawnych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Teraz mamy wstęp do częstych odmian o nowych częściach i życiu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Tuczno

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, ukazująca się dużo przydatnym gustem i doskonałymi walorami kulinarnymi. Także są one pewne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i pielęgnują swoje marek.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Tuczno

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta przylegają do rodzaju konsumpcyjnego A/B, zwanego też pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest źle chropowata, i zawierający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że wolno spożywa spożywać nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z ogniska.
Bulwy zbiera się wczesną jesienią; dobrze się przechowują, długo zachowując doskonałą kondycja konsumpcyjną natomiast nie tracąc swoich marek. Ponadto wyróżniają się długim czasem spoczynku, co minimalizuje ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temu w bulwach nie dochodzi i do syntezy ogromnych liczb niebezpiecznej dla zdrowia solaniny (choć tu istotne jest chronienie ziemniaków w ciemności. Należy również wspominać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta wyróżnia się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie dodaje się do upraw ekologicznych, w których nie odnosi się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy świetnie zbierają się przy tej formie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą jedynie ze doświadczonego, ekologicznego gospodarstwa, będącego wymagane certyfikaty. Ponadto wybierając je, dobrze znasz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda kwestia będzie korzystała zgoła inne właściwości, gdy to się daje w wypadku ziemniaków tanich w marketach. Wydaje Ci zatem gwarancję guście i zalet tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Tuczno

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są nieco zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie kształtują się do zup, klusek i na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone natomiast w strukturze domowych frytek. świetnie zbierają się także jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak również potraw bardziej egzotycznych, takich jak tajskie massaman curry, w jakim ziemniaki pełnią kluczową rolę.

Ziemniaki są bardzo ciekawym warzywem w Polsce, jednocześnie bawiąc się niezbyt dobrą opinią w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto ale mieć, że zawarta w ziemniakach skrobia jest delikatna i miła dla przewodu pokarmowego, oraz one same są źródłem ważnych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej kobiety na ostatni związek.
Będąc źródłem gładkich i delikatnych węglowodanów, szybko dodają działalności i pasą na długo. W wymieszaniu z różnymi warzywami i źródłem roślinnego czy zwierzęcego białka są pełnowartościowy posiłek. Ponadto wyróżniają się jedną z gorszych wartości energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na polskie stoły. Tworzy ona tylko około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety narzekające na planie detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Tuczno

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz tworzyć gwarancję, że na Twój talerz trafi produkt najdoskonalszej jakości, niezależny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów będących na dłuższą metę niekorzystny wpływ na swoje zdrowie. Także ich doskonały gust i wady kulinarne robią z nich idealny przyrząd do każdego obiadu i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Tuczno

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o