Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do aktywności fizycznej. Nie pamiętając już nawet o zwykłym ruchu na gorącym powietrzu… Co więcej, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie właśnie do pytania o formę fizyczną, a i do kształtu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym okresem na to, aby wrócić do metody i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może korzystać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typu problemów skórnych, kiedy i całej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również wyrażać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z niewielu innych zabiegów, gdyż ich dzieło mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo zatem łatwy gatunek i czy ważna je sprawić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest niewątpliwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stanie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli lecz nie ma własnych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z polskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najpopularniejszych sposobów w niniejszym poziomie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania wykorzystuje się innego typu kwasy, które, w relacje od stylu i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą zawierać niższe albo większe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie właśnie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją wykonać chociażby w sukcesu cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy oraz w terapiach, których przedmiotem jest ogólna poprawa stanu cery. Braki tego typu zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na prawdziwym wejściu w rolę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej głównych wad jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z serie ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z faktem wysuszonej i uszkodzonej role w strefach dłoni, jedynym rozwiązaniem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments