Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je mieć?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je nosić? Okres jesienno-zimowy to czas, w którym jesteśmy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W niniejszym momencie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd i jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi dużo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, przyczynia się do istnienia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak kryć się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by zabezpieczyć się przed smogiem jest niekończenie spośród domu. W wypadku większości spośród nas stanowi wówczas a po nisku nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta przydatna będzie maseczka antysmogowa. Maski zbudowane są w taki zabieg, by filtrować powietrze, i równocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, jak również ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, zaś w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To rzeczywiście zatem w bieżącym terminie najczęściej przechodzimy na grypę, przeziębienie, a również inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te przemieszczają się drogą kropelkową, dlatego znacznie łatwo możemy zarazić się nimi w praktyki, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W ubiegłych miesiącach usłyszeliśmy oraz o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale rośnie.
Jak kryć się przed wirusami?

Środków na obronę przed wirusami jest trochę. Najistotniejsze jest przechowywanie higieny osobistej – przede każdym znane i dokładne mycie rąk. Jeśli jeden z najemców jest chory istotne jest też regularne oczekiwanie i wynoszenie mieszkania. Warto jeszcze stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej korzystamy z maseczek chirurgicznych, jakie potrafią istnieć zdolne pod warunkiem, że niejednokrotnie je zmieniamy. W tamtym przypadku stają się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę jeszcze w tym przykładu zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, robi ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments