Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to sposób tkaniny, który objawił się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dotrzeć do waszych szaf.

Softshell jest najodpowiedniejsze zalety hardshsella w perspektywie oddychającego polaru i osłony przed wiatrem. Z przodzie kurtki tego fasonu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak jeszcze większe wymagania klientów oraz rozwój technologii przyczyniły się zarówno do powstania softshelli z membranami. Ważna je teraz bez najmniejszego problemu dostać w składach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą skalą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grupie „hard” jest stale delikatna i błyszcząca, oraz w grupie „soft” dużo dużo dopuszczona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa objawia się doskonałym wyjściem dla wszystkich, którzy jeżdżą w obfitości i poszukują odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell powinien być przeżywany przez nas tylko, gdy pogoda jest dużo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez ostatnie wspinaczka może pokazać się prawdziwym wyzwaniem dla polskiego układu. W każdym kolejnym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak zrobi to więcej dużo niż standardowy polar.
W czym softshell jest zdolniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do kolejnych kurtek trekkingowych są bardziej trwałe na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są wygodne, nie blokują ruchów ciała, stąd i bogata w nich z powodzenie uprawiać joggingi na ciekawym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również mniejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na koniec dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Są one idealne, jeśli chcecie mieć coś łatwego do noszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych celów oraz nie potrzebujecie, gdyby stanowiła ona aż tak bogata, to wtedy model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej korzystni.

Kurtki typu softshell są na ogół małe i winnym być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że stale będzie mogli działać wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wygląd i wygląd sprawiają, że są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie każde kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell jest być spełnianie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może pokazać się doskonalszym rozwiązaniem. Jeśli jednak zamierzacie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest i mnóstwo kieszeni. Kieszenie zwiększają się do mienia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również kolejne potrzebne rzeczy. Nie wymagamy w niniejszym przykładu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments