Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Gryfino

Prasówki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie kupował nowy smartfon i ważne, o czym pomyślałeś, to ochronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, które są między nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym prezentują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Pełczyce

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czyli to najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i subtelnych kształtach. Długie i słabe sylwetki obudowy oraz przede każdym mocno zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i pięknie się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie stanowi w okresie przykryć go w sum, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie czy dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całkowitej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Pełczyce

Czym więc różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, lecz także sposobem mocowania oraz oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D spełni nasze zlecenie w sukcesie telefonów z prostym ekranem, jednakże nie będzie właściwą ochroną dla przykładów z szerokimi krawędziami. Tutaj zalecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to naturalni następca powłok 2D, który dobrze osiągnie swoją karierę w sukcesie ekranów płaskich oraz lekko zaokrąglonych na ścianach. O w niniejszym elemencie wspomnieć, że wymienione wysoce artykuły mogą u niektórych producentów występować pod innymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Efekty są te też, inne jest ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Pełczyce

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem oddanym do rodzajów telefonów z prostym wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, jest to ryzyko, że już otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu razem z jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a poprzez to kilka wrażliwe na wykorzystanie. Warstwa kleju jest umieszczona ale na barwionej ramce, co w sukcesie produktów słabszej sytuacji może przynosić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, jednakże w rezultatach znanych jakości nie powinno toż korzystać znaczenia. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak mocno krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Pełczyce

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Jest toż skutek najdroższy spośród wszystkich trzech również o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Poświęcone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie wkomponowuje się do okrągłych boków wyświetlacza, pomagając go z dowolnej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy ale pamiętać, iż ich dawanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, gdyż będą one atakować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Pełczyce

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o