Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować?

Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze powodu na własne piękne ubarwienie, dość często chciane są do uprawy w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które wybieramy na swoich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do jedzenia dobrej formy i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby podać im jako najdoskonalsze powody do wzrostu – dzięki temu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników stanowi dumniejsza, akwarium powinno stanowić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do szkoły ryb labiryntowych, i więc nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być dobra zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma wówczas też kolejną zaletę – chroni ryby przed za wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto napisać na kilka roślin, które będą stosowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe elementy podłoża, jak skały w czarniejszym kolorze. Zapewni nam więc czyste powody do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej dobrej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments