Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Skarszewy

Prasówki

Co toż stanowi adblue na stacjach? AdBlue jest zatem znakomitej wartości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Pamięta więc na punktu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Budowany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Skórcz

Z pośród wszystkich płynów zdolnych do transportu jest nietoksyczny, ciepły i miły w postępowaniu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ciągu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w współczesny związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie oraz w jaki rób można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wygranie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze więcej. W poszczególnych krajach np. w Holandii można jeszcze skorzystać z automatów znajdujących się przy autostradach. Nie pełne samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają zbyt małą średnicę wlewu. Wtedy stoi nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, aby nie rozlać. Płyn tenże stanowi duże właściwości korozyjne. Adblue Skórcz

Gdzie znajduje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym łatwiejszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Znajduje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach system tenże nie był zbierany na etapie projektowania, przez co niebieski korek może znajdywać się w nietypowych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Może więc w znaczący sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do kupowania w wielu sklepach internetowych.

Adblue Skórcz

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi bajecznie przydatna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien pamiętać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą opcją jest zakup płynu w liczbach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w mniejszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić więcej na produkty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma racja taki tenże skład wówczas nie warto przepłacać.
Adblue Skórcz

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają mniejsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki wspólne z normą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w znaczący sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas zachowuje pełną sprawność, co dokonuje się także na znaczniejszą wartość podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue wpływają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe ceny drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Skórcz

Artykuł został wykonany we jedności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments